Hakkımda

İletişim Bilgileri

Bize ulaşabileceğiniz iletişim bilgileri;

 

Ankara’da doğdu ve büyüdü. İlk, orta ve lise öğrenimini TED Ankara Koleji’nde tamamladı. 1994 yılında Gazi Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’ne girdi.

 

Aldığı mesleki ünvanlar

  1. Diş hekimi  Gazi Üniversitesi 1999
  2. Çocuk Dişhekimi (Pedodontist)  Hacetepe Üniversitesi 2003
  3. Yardımcı Doçent -Başkent Üniversitesi 2004
  4. Doçent- Başkent Üniversitesi 2007
  5. Profesör-Başkent Üniversitesi 2012

 

Hacettepe’deki uzmanlık eğitimini tamamladıktan sonra 2003 yılında Başkent Üniversitesi’nde uzman dişhekimi olarak göreve başlamış ve 2004 yılında  aynı üniversitede Pedodonti Anabilimdalı’nı kurmuştur.  14 yıl  anabilim dalı başkanı olarak görev yaptığı Başkent Üniversitesi Pedodonti Anabilimdalı’ndan  2017 yılında ayrılan Burçak Çehreli, hastalarına kendi kliniğinde hizmet vermektedir. Çehreli; Türk Pedodonti Derneği, International Association of Pediatric Dentistry, International Association of Dental Traumatology üyesidir.

 

Akademik Özgeçmiş e ulaşmak için tıklayınız...Diş Hekimi Prof. Dr. Sevi Burçak Çehreli Diş hekimliğinin tüm uygulamalarını özel olarak Ankara da özel diş tedavi  kliniğinde çocuk diş hekimi olarak gerçekleştrimektedir. Pedodontist ya da çocuk diş hekimi olarak bilinen Prof. Dr. Sevi Burçak Çehreli çocuklarda diş yaralanmaları, erken çocukluk çağı çürükleri (biberon çürüğü), diş absesi, kanal tedavisi, çocuklarda görülen dişeti hastalıkları (periodontal hastalıklar), genel anestezi altında diş tedavisi konularında uzmanlaşmıştır. 0-18 yaş grubu aralığında dişlerin, çenelerin ve çene ekleminin her türlü diş rahatsızlığının ve diş hastalığının teşhisi ve cerrahi tedavileri üzerine Ankara da hizmet veren diş hekimi Prof. Dr. Sevi Burçak Çehreli, çocuk diş sağlığında koruyucu, çürük önleyici ve florür uygulamaları nı da gerçekleştirmektedir. Velilerin bu tür koruyucu uygulamalar konusunda daha detaylı bilgi edinmeleri önemlidir. Bunun sebebi, sıklıkla diş çürüğü nedeniyle restore edilemeyecek kadar aşırı kuron harabiyeti gösteren dişlerin varlığında, restoratif veya endodontik tedavilerin başarısızlığında, periodontal harabiyet durumlarında diş çekimi gerekmesidir. Diş hekimi Ankara İran Caddesinde çocuklarda dental muayeneleri tamamlayan Burçak Çehreli, gereken durumlarda sedasyon ve genel anestezi altında diş tedavilerini tam teşekküllü hastanelerde gerçekleştirmektedir.